zdrowie” data-max-rows=”2″>

Osiem wskazówek dotyczących trenowania młodzieżowej piłki nożnej

To jest awaryjny kurs dla trenerów młodzieżowej drużyny piłkarskiej. Postępuj zgodnie z tymi ośmioma wskazówkami, aby pomóc zespołowi w udanym sezonie. Najważniejszą rzeczą dla dzieci jest dobra zabawa, ale zawsze łatwiej jest się bawić, gdy wygrywa Twój zespół. Dowiesz się, jak rozpocząć i zakończyć każdy trening oraz jak korzystać z formacji kija i klina, aby utworzyć drużynę obronną, która prowadzi do zwycięstw zamiast strat. Ten artykuł jest szczególnie pomocny dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak trenować piłkę nożną U8 lub 810. Dotyczy to jednak wszystkich grup wiekowych.

Oto wskazówki dotyczące szkolenia zwycięskiej drużyny:

1- bieg drużynowy

Pozwól swoim graczom ustawić się wzdłuż pola bramkarza. Niech trzymają się za ręce i biegnij na przeciwną stronę pola i do tyłu. Powiedz im, aby pobiegali tak szybko, jak najwolniejszy gracz. To proste ćwiczenie tworzy jedność i znaczenie.

2 – Znajdź bramkarza

Ustaw swoją drużynę w środku pola i poprowadź ją do linii karnej iz powrotem, aby odróżnić szybszych graczy od tych wolniejszych. Niech ustawią i dźgną piłkę. Zapytaj najlepsze dwoje lub troje dzieci, które mogą uderzyć piłkę najdalej, czy są bramkarzami. Jeśli nie, zapytaj, czy jest to rezerwa.

Jeśli nie znajdziesz zawodnika zainteresowanego tą pozycją, zapytaj najlepszych kandydatów, czy zagraliby tylko połowę dla bramkarza, a drugą połowę dla napastnika. Większość dzieci chce grać w pozycji napastnik / napastnik i strzelać bramki. Jeśli więc zakręcisz dwóch graczy jako bramkarz w jednej rundzie i napastnik w następnej rundzie, pozycja bramkarza stanie się bardziej atrakcyjna.

Obrona 3 prętów

Uczyń obronę priorytetem. Użyj obrony „stick”, w której ustawiasz pięcioro dzieci przed bramkarzem. Rakieta obraca się wokół bramkarza jak wskaźnik na zegarze i wskazuje na przeciwnika, który atakuje twoją bramkę. Może sięgać do środka pola, gdy piłka przesuwa się w pole karne przeciwnika.

Zasadniczo istnieje 50-procentowa szansa, że ​​druga drużyna będzie miała gwiazdę, który będzie mógł kozłować i strzelić gola na boisku. Tradycyjne drużyny mają trzech lub czterech napastników i trzech lub czterech obrońców. Te wyrównania pozwalają trzem graczom bronić bramki (i jednego lub dwóch polujących halfbacków). Pięciu obrońców jest lepszych. Jeśli grasz mniej niż 11 lat z powodu choroby lub wakacji, możesz skrócić rakietę do trzech lub czterech graczy. Nawet z dziewięcioma graczami wciąż jest trzech obrońców.

Gracze w rakiecie są ponumerowani od jednego do pięciu, przy czym jeden jest najbliżej celu. Chcesz, aby wolniejsi i mniej doświadczeni gracze grali w rakietę. Ważne jest, aby mieć starszego, szybszego gracza w obu miejscach, aby kontrolować rakietę. Gdy piłka znajduje się po drugiej stronie pola, liczba 2 nakazuje innym ruszyć w górę i rozciągnąć rakietę. Gracz o najniższych kwalifikacjach powinien być na trzecim miejscu, gdzie obaj mogą prowadzić gracza w obronie bramki.

4 kliny półbuty

Pozycje pomocnika lub pomocnika tworzą trzyosobowy „klin”. Klin zostaje wysłany w celu zatrzymania ofensywy przeciwnej i odbicia piłki w przeciwny obszar. Środkowa pozycja jest flankowana w lewo i prawo przez gracza pięć stóp za i dziesięć stóp z boku środka. Podróżują razem i szukają napastnika opozycji. Nie przekraczają linii środkowej i działają jak „czapka” ochronna dla rakiety. Środek, podobnie jak wszyscy „pierwsi” obrońcy, musi śledzić atakującego, aby zmusić go do zatrzymania lub zwolnienia. Środek trzyma poduszkę od pięciu do dziesięciu stóp z dala od atakującego i wycofuje się w razie potrzeby. Atakujący musi iść w lewo lub w prawo, ale prawdopodobnie zwolni, gdy lewy lub prawy klin zbliża się bliżej środka. Atak na formację jest frustrujący. Trudno jest ominąć siedmiu graczy zamiast przepuszczać kilku.

Gdy atakujący gracz przesuwa się na lewą lub prawą stronę formacji, prawy gracz klinowy staje się środkiem i rzuca cień na osoby obsługujące piłkę, podczas gdy środek cofa się i bierze prawą stronę. Klin reformuje się, gdy lewy gracz klina przesuwa się po nim i utrzymuje lewą stronę klina.

5- Dwóch napastników

Dwaj pozostali gracze to elastyczne pozycje. Powinieneś grać środkowym napastnikiem i grać jak najdalej. Środkowy napastnik gra tak daleko, jak to możliwe, nie będąc na spalonym. Drugi napastnik gra poza napastnikiem i porusza się w lewo lub w prawo, aby podążać za piłką, gdy jest w obronie. Skrzydłowy wisi w pobliżu linii środkowej i musi przyjąć piłkę, aby zepchnąć linię boczną w dół lub dopasować środek do przodu.

6- Pierwsza połowa to cała obrona

Ta formacja wydaje się powolna, ponieważ nie jest ukierunkowana na atak. Strategia formowania kija i klina polega na fizycznym zużyciu przeciwnika w pierwszej połowie, tak aby formacja mogła przejść do celu przeciwnika w drugiej połowie.

Rozpoczęcie od silnej obrony i przygotowanie do kolejnego ataku jest zawsze właściwym krokiem w piłce nożnej młodzieży. Poważne wykroczenie niewiele robi, jeśli twoja drużyna ma 0-2 pięć minut po rozpoczęciu gry. Formacja kija i klina przyciąga przeciwników do ofensywy w celu dopasowania ich do liczby twoich defensywnych graczy i osłabia ich obronę w miarę postępu gry.

7- Słabość każdej drużyny

Słabość prawie każdej formacji polega na tym, że drużyna przeciwna szybko przesuwa piłkę wzdłuż linii bocznej na pole karne. Możesz wziąć dodatkowego gracza, aby oznaczyć jego gwiazdę, co powoduje, że jeden będzie mniej na rakiecie. Kij nie powinien wystawać z boku poza pole karne. Pozwól swoim strajkującym pomiędzy polem karnym a linią boczną się zmęczyć. Jeśli wyśrodkujesz piłkę, masz wielu obrońców, którzy mogą rzucić wyzwanie twojemu atakowi

8- PK są w porządku

W remisie nie ma nic złego. Przygotuj swój zespół na kary. Fajnie jest zakończyć praktykę karną. Dobrą praktyką jest doprowadzenie asystenta trenera do bramki wraz z bramkarzem i innym zawodnikiem. Rozdajcie wszystkie trzy i brońcie po jednej trzeciej bramki. Poproś graczy, aby ustawili się wokół bramki i natychmiast wrzucali piłki do siatki. Jest to świetne ćwiczenie i ułatwia prawdziwą Pk, ponieważ będzie tylko jeden bramkarz, a nie trzy.

Naucz swoje dzieci, aby „wpasowały” piłkę w siatkę wewnętrzną częścią stopy, zamiast próbować zacząć piłkę od wewnętrznej strony stopy. Jest to strzał z bliskiej odległości i prawie równie potężny.

Ten kij i klin działa i zapewnia formację z największą obroną. Zacznij silnie w obronie i w razie potrzeby dodaj więcej ataku w dalszej części gry. Najpierw znajdź bramkarza i wypełnij resztę swojego zespołu. W remisie nie ma nic złego. Teraz masz wiedzę, dzięki której Twój zespół może wygrać i mieć udany sezon!