Jeśli chcesz nauczyć się czytać karty tarota, Twoim pierwszym wyzwaniem jest wybranie talii spośród około 8 000 opublikowanych marek kart wróżek na rynku. To, co działa dla jednej osoby, często nie działa dla innej. Niektórzy lubią czytać wiele talii, a inni identyfikują się tylko z jedną talią. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​z czasem będziesz rosnąć i wchodzić z wielu pokładów. Może się również okazać, że talia, którą wolisz czytać samodzielnie, nie jest talia, którą wolisz czytać.

Na przykład, kiedy zacząłem czytać, zacząłem od pokładu, który był dla mnie zbyt ciężki – pokład Crowley. Najważniejsze było to, że ostatecznie sprzedałem je, ponieważ byłem przerażony zdjęciami talii. Byłem po prostu zbyt młody, aby poradzić sobie ze zdjęciami na tym ciemnym pokładzie i sprawiłem sobie koszmary. Następnie na kilka lat przerzuciłem się na talię Jeźdźców Waite, która jest najprostszą talią uniwersalną. Potem zakochałem się w renesansowej talii, która jest znacznie bardziej rozbudowana pod względem jej obrazów i nieco jaśniejsza w opisie relacji. Potem wszedłem w czas, gdy chciałem więcej prostoty i przeszedłem na pokład Palladini, który jest bardzo czysty i ma „lżejsze odczucie”. (Trochę jak Pollyanna z talii tarota.) Teraz, gdy jestem starszy, wróciłem do talii Crowleya i Zakonu talii Złotych Schodów, które wydają się trochę cięższe.

Na rynku jest także wiele specjalnych lub wszechstronnych talii, które mogą spodobać się bardziej niż Rider Waite, ale nauka Rider Waite jest jak chodzenie do szkoły średniej. Na przykład czytelnik Psychic Realm Bacchus używa do swoich odczytów talii Haindl, która ma nordycki charakter i jest permutacją klasycznej talii dla jeźdźców, ale choć jest tak cudowna, nie wydaje mi się, żeby była początkująca Talia jest.

Oto kilka dobrych talii, które mogę polecić początkującym w oparciu o system znaczeń Rider Waite.

Talia Jeźdźca

Wodny Tarot – taki sam jak Jeździec Waite, ale zrealizowany w akwareli

Pamela Colman Tarot – te same zdjęcia co Jeździec Waite, ale w jaśniejszych, bardziej psychodelicznych kolorach

Złoty tarot – taki sam jak Rider Waite, ale obrazy są bardziej średniowieczne

Tarot Palladini – taki sam jak Rider Waite, ale z bardzo prostymi, szczęśliwymi rysunkami

Renesansowy Tarot – taki sam jak Jeździec Oczekiwany, ale ze zdjęciami z okresu renesansu.

Możesz znaleźć wybór talii tarota w sklepie Psychic Realm na stronie głównej lub surfować po Internecie i kupić taki, który wyróżnia się w Internecie. Polecam najpierw poszukać informacji w Internecie i znaleźć miejsca, w których można przeglądać różne talie online, ponieważ większość sprzedawców nie pozwoli ci otwierać i obsługiwać swoich talii, ponieważ oznacza to, że plastik zostanie wyjęty z pudełka . Jednak najlepszym sposobem, aby się upewnić, jest pójść do sklepu, podnieść talię i sprawdzić, czy podoba ci się wygląd kart po przeprowadzeniu badań na zawartych w nich obrazach. Poczucie, waga lub wygląd kart często „przemawiają” do ciebie. Jeśli czujesz związek ze zdjęciami na kartach, a nawet to, jak czują się w twoich rękach, to prawdopodobnie jest to talia, do której najlepiej się odnosisz. Polecam również talię, która zawiera małą książkę w pudełku, abyś mógł szybko znaleźć coś, jeśli zgubisz się podczas czytania.

Wskazówka dla początkujących! Kiedy zacząłem czytać tarota, wpisałem arkusz, który przypominał stół, dzięki czemu mogłem zobaczyć wszystkie znaczenia każdej karty z prawą stroną do góry, a drugą na pierwszy rzut oka. Jeśli wpiszesz takie znaczenie, nauczysz się kart naprawdę szybko.

Następnym krokiem będzie zapoznanie się z kartami. Najlepszym sposobem na naukę jest osobne przestudiowanie obrazu na każdej karcie i zapamiętanie znaczenia. Bądź cierpliwy. Zazwyczaj trzeba nauczyć się 78 znaczeń, więc nie zawsze jest to szybki proces. Niektórzy nauczyciele tarota zalecają kładzenie talii kart pod poduszką w nocy, aby lepiej je poznać. Chodzi o to, że twój podświadomość absorbuje informacje w taki sam sposób, jak gąbka absorbuje wodę. W ten sam sposób możesz medytować nad poszczególnymi kartami lub śnić o nich, umieszczając je pod poduszką.

Niektórzy ludzie lubią doładowywać swoje karty po otrzymaniu ich po raz pierwszy, albo modląc się lub medytując nad nimi, kładąc na nich kryształ, paląc je przez kadzidło lub umieszczając je w świetle pełni lub nowiu na jedną noc.

Wybredni czytelnicy uważają, że wydajność kart poprawi się, jeśli zostaną umieszczone w specjalnym pudełku lub owinięte w jedwabną torbę. Osobiście nie sądzę, że to robi dużą różnicę, ponieważ wiem, że jestem dokładny, a moje karty są tak brudne, że to śmieszne. Mówią jednak, że przepych i okoliczności powinny zwiększyć moc wszystkich rytuałów i magii. Jeśli więc trzymasz swoje karty w specjalny sposób lub w specjalnym miejscu, możesz je przeczytać lepiej niż w każdym przypadku.

Wielu czytelników chroni również swoje karty, nie pozwalając nikomu ich dotykać. Istnieje przekonanie, że inni mogą „zarazić” karty swoimi przekonaniami, obawami lub obawami. Karty działają jak portal na drugą stronę. Dlatego trzymanie ich z dala od innych osób może zapobiec przypadkowemu „dotknięciu” cię przez karty i potencjalnym uwolnieniu toksycznej energii.

Jeśli kupiłeś karty samodzielnie, poświęć trochę czasu na ich oglądanie, granie z nimi i ich poznawanie. Ważne jest, aby czuć się dobrze ze swoimi kartami, ponieważ w przyszłości będą Twoimi najlepszymi sojusznikami, jeśli chodzi o mówienie o przyszłości.

Z niecierpliwością czekamy na nasz awaryjny kurs w Tarocie nr 3: Rozszerzenia kart.

— —.