zdrowie” data-max-rows=”2″>

Po tym, jak University of Cincinnati był pierwszą college’ową drużyną koszykówki w historii turnieju NCAA, która zdobyła przewagę dwudziestu punktów, było to uroczyste miejsce na kursy następnego dnia w marcu. Nastrój był oczywiście zły, ponieważ numer dwa Bearcats przeciwko Nevadzie przegrał, a Słodka Szesnastka już nie osiągnęła.

Mimo mrocznego nastroju i zimnej mżawki na terenie kampusu ćwierć tysiąca studentów miało powód, aby krzyczeć o dobrym dniu słońca. Tam, w sali Auditorium, znajdowała się jedna z najbardziej oddanych klas w całym kraju, popularna muzyka do wyboru o nazwie The Beatles ‘Music.

Podczas gdy Fan Four rozpadł się prawie czterdzieści lat przed narodzinami większości uczniów, wydaje się, że fascynują go dwutygodniowe prezentacje. Program nauczania zależy od chronologii różnych albumów, od Meet The Beatles do Let It Be.

Profesorem kursu jest Roger Klug, multiinstrumentalista, którego kariera nagraniowa rozpoczęła się w 1980 roku. W pewnym momencie każdej sesji Music Of The Beatles Klug demonstruje inną piosenkę na gitarze lub na pianinie elektrycznym, które daje w pobliżu.

Na przykład podczas lekcji poświęconej Białemu Albumowi Klug powtórzył, w jaki sposób John Lennon opracował intro na fortepianie do utworu „Ob-la-di, Ob-la-da”. Klug później pokazał, w jaki sposób Lennon zastosował „technikę gitarową o nazwie Travis Picking with Julia”, której nauczył się od Donovana podczas jej bardzo cenionej podróży do Indii.

Równie ekscytująca, jak jego muzykalność, jest rozległa wiedza Kluga na temat tego słynnego brytyjskiego kwartetu, który zawiera różne anegdoty na temat tworzenia niektórych piosenek. Paul McCartney wymyślił tytuł „Dlaczego nie robimy tego na ulicy” po tym, jak zobaczył dwie małpy na ulicy w Indiach.

Większość fanów Fab Four wie, że McCartney napisał „Hey Jude” dla syna Lennona Juliana, ale profesor Klug podał jeszcze więcej podstawowych informacji na temat tego hitu nr 1. Kiedy po raz pierwszy pokazano mu teksty, Lennon wierzył, że McCartney napisał je, aby poprzeć kontrowersyjny związek między Lennonem a Yoko Ono.

Kolejnym akcesorium, które Klug ma w jakiś sposób, jest program, który pozwala mu wyciszyć wszystkie instrumenty oprócz jednego, aby uczniowie mogli docenić talenty poszczególnych członków zespołu. Na wczesnej sesji Krug sprawił, że uczniowie usłyszeli tylko potężną gitarę elektryczną Lennona w „I Want To Hold Your Hand”, a podczas ostatniego kursu podkreślił basową pracę Lennona w „Helter Skelter”. „”

Klug często wskazuje na bezpośredni wpływ Beatlesów na muzykę w następnych dziesięcioleciach i we wszystkich gatunkach. Na koniec sesji pokazał na ekranie ogromne zdjęcie albumu Jay Z, który był znany większości obecnych studentów, którego tytuł związany był bezpośrednio z Beatlesami. Jak podkreślił Klug, ten album rap został nazwany The Black Album.