MBA jest obecnie szalony. Wiele młodych ludzi planuje zrobić MBA po ukończeniu studiów. Jednak niewielu z nich tak naprawdę wie, co to jest i co powinni zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję. Większość tych ignorantów marnuje dużo pieniędzy na gorszą instytucję, która tak naprawdę nigdzie ich nie dostaje. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji o MBA.

1. Nomenklatura: MBA, w skrócie Master in Business Administration, to międzynarodowy kurs PG, który obejmuje różne tematy związane z biznesem, takie jak marketing, finanse i zasoby ludzkie

2. Pochodzenie: Pochodzi z końca XIX wieku ze Stanów Zjednoczonych, rozpoczął w Indiach w 1961 r. Od IIMS, które nie były upoważnione do oferowania dyplomów MBA i które wydały PGDM (Post Graduate Diploma in Management).

3. Pierwsze szkoły B w Indiach: IIM Kalkuta jako pierwsza powstała we współpracy z MIT Sloan School of Management. Następnie przyszedł IIM Ahmadabad we wstępnej współpracy z Harvard Business School. W 1955 r. University of Delhi zainicjował Wydziałowe Studia Zarządzania (FMS), aw 1968 r. Po raz pierwszy rozpoczął program MBA dla absolwentów.

4. Kurs do wyboru I) Pełny etat i branża zaakceptowana ii) Regularnie 2 lata iii) Jeden rok niepełny etat dla menedżerów iv) Kształcenie na odległość online w weekend v) Otwarty uniwersytet vi) Realizacja koncepcji szkolnych.

5. Specjalizacja: Ogólne MBA oferuje opcje marketingu, zasobów ludzkich i finansów. IIM i inne najlepsze szkoły typu B oferują szereg przedmiotów do wyboru, które nie przyciągają uczniów. Perspektywy pracy marketing 70% finanse i HR 10% i saldo 10% obejmują wszystkie specjalizacje. Nie daj się przyciągnąć programom niskobudżetowym z nowymi specjalizacjami.

6. Kursy specjalne: Wybierz instytuty oznaczone jako „specjalistyczne” dla kursów specjalnych. Wybierz IIFT dla handlu zagranicznego lub IRMA dla zarządzania obszarami wiejskimi. Inne kursy specjalistyczne obejmują międzynarodowy biznes, przedsiębiorczość, zarządzanie mediami, opiekę zdrowotną, organizacje pozarządowe i rozwój obszarów wiejskich, turystykę i podróże itp. Prywatne instytucje, które pobierają mniej niż 6-7 lakhs, nie mogą oferować kursów specjalistycznych dobrej jakości.

7. Ankieta własna: sortuj zalety i wady kursu oraz instytut, który chcesz wybrać. Jakie są Twoje motywacje, takie jak potencjalne oferty pracy lub założenie własnej firmy? Czy myślisz o edukacji w domu czy za granicą? Niski budżet lub najwyższej klasy instytuty? Dostępne środki finansowe lub zamierzające skorzystać z pożyczek studenckich. Który kurs przy jakiej inwestycji oferuje optymalny zwrot z inwestycji?

8. Procedura wyboru dla zagranicznych szkół B: Podstawą jest test wstępny GMAT lub Graduate Management, TOEFL lub test z języka angielskiego jako języka obcego oraz IELTS lub międzynarodowy system testowania języka angielskiego. Listy polecające i osobiste wywiady są kolejnymi opcjami. Dołącz tylko do seniora.

9. Ranking b-School jest przygotowywany przez Bloomberg Business Week, US News & World Report, Eduniversal, Economist i FT.com. D&B oferuje listę wszystkich szkół B w Indiach i wywiady z wiodącymi (dnb.co.in/indias) wiodącymi szkołami biznesu. Ranking w pierwszej dziesiątce może być autentyczny, podczas gdy reszta może być manipulacyjna i sprzyjać konkretnemu instytutowi.

10. Kwalifikacja: Musisz osiągnąć minimalny wynik w teście wstępnym lub CAT. Sprawdź swoje poprzednie wyniki w nauce przy rejestracji lub +2. Twoja poprzednia dobra matematyka i podstawowa wiedza z zakresu ekonomii i technik ilościowych, dobre umiejętności mówienia i pisania w języku angielskim, uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych i wytrwałość pomogą ci lepiej po ukończeniu wybranej szkoły B.